Topalli këshillë PD: Të zgjerohen ndaj të gjithëve dhe t’i dalin zot të drejtave dhe lirive të çdo njeriu

Shqipëria

Topalli këshillë PD: Të zgjerohen ndaj të gjithëve dhe t’i dalin zot të drejtave dhe lirive të çdo njeriu

Më: 23 maj 2022 Në ora: 22:00
Jzefina Topalli

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka një këshillë për Partinë Demokratike në këtë situatë në të cilën ajo ndodhet.

Në studion e “Quo Vadis” Topalli tha se PD duhet të zgjerohet dhe t’i dalë për zot të drejtave dhe lirive të çdo njeriu. Sipas saj, vendi kërkon vetëm një kusht: Të mos jesh i korruptuar!

“Të zgjerohen ndaj të gjithëve dhe t’i dalin zot të drejtave dhe lirive të çdo njeriu. Ne dimë ta bëjmë, e kemi bërë në 97-tën kur kemi qenë një grusht njerëz, kur s’ kemi pasur eksperiëncë.

Sot kemi eksperiencë, kemi kuptuar më shumë në çdo aspeëkt. E rëndëisishme është të dalim jashtë interesave të vogla të kujtdo qoftë. Vendi jonë kërkon vetëm një kusht më shumë se program. Mos jesh i korruptuar, mos jesh i babzitur”, tha Topalli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat