Gjiknuri: PS sheh përtej interesit politik personal, do të na ndihmonte më shumë nëse presidenti do të ishte nga “barku” ynë i ngushtë

Shqipëria

Gjiknuri: PS sheh përtej interesit politik personal, do të na ndihmonte më shumë nëse presidenti do të ishte nga “barku” ynë i ngushtë

Më: 26 maj 2022 Në ora: 22:49
Damina Gjiknuri

Damian Gjiknuri është shprehur mbrëmjen e sotme në “Top Story” se Partia Socialiste nuk po përdor në asnjë mënyrë interesat personale politike për zgjedhje e presidentit, pasi po të ishte kështu, do të zgjidhte një person nga partia.

Gjekmarkaj  nga ana tjetër tha se PS-ja duhet ti përmbushë deri në fund përgjegjësitë dhe dhe të nxjerrë një figurë politike të denjë për atë pozicion.

Gjiknuri: Nuk ka asnjë proces që u orientua në lidhje me preferencat që shprehën deputetët. Në fund të fundi nuk është problem se çfarë do të na bëje në president. Pikëpamja e Ramës është se në këtë moment neve na intereson të marrim një president përtej barkut tonë të ngushtë, kjo është një vlerë politike. Çfarë do humbnim në pot a zgjidhnim nga PS-ja? Vetëm do të fitonim, në shohim përtej interesit tonë politik.

Gjekmarkaj: Nëse Partia Socialiste merr përgjegjësinë për ët zënë edhe zyrën e Presidentit, duhet të nxjerrin një figurë politike që e njeh konstitucionin politik të vendit. Kjo është një lojë macja me miun. Opozita duhet të luante një tjetër manovër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat