Qytetarët përfunduan në urgjencën e Kukësit/ Dalin rezultatet e analizave të ujit

Shqipëria

Qytetarët përfunduan në urgjencën e Kukësit/ Dalin rezultatet e analizave të ujit

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 13:33
Foto ilustrim

Dalin rezultatet e analizave të ujit pas helmimit të rreth 180 personave në Kukës.

Sipas rezultateve të analizave uji nuk përmbajtje bakterologjike.

Në reagimin e saj ISHP ka bërë me dije se uji është i pastër.

Ngjarja ndodhi në fshatin Shtiqen, ku qytetarët pasi shfaqën shenja të helmimit u paraqitën në urgjencën e spitalit për të marrë shërbim mjekësor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat