​Punëtori që merrej me sinjalistikën goditet nga vetura, humb jetën 45-vjeçari

Shqipëria

​Punëtori që merrej me sinjalistikën goditet nga vetura, humb jetën 45-vjeçari

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 07:52
Foto ilustrim

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mbrëmjen e së martës në aksin nacional Berat-Fier.

Ngjarja ndodhi pranë fshatit Velmish, ku një makinë përplasi punëtorin që merrej me sinjalistikën e rrugës, duke e lënë të vdekur në vend.

Viktima është shtetasi M.Lama 45 vjeç, ndërkohë që drejtuesi i mjetit që shkaktoi aksidentin u ndalua disa minuta më vonë pasi u largua nga vendngjarja.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat