Albgaz nënshkruan memorandum mirëkuptimi me ENAGAS-in spanjoll

Shqipëria

Albgaz nënshkruan memorandum mirëkuptimi me ENAGAS-in spanjoll

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 20:29
Foto nga takimi

Sot në Madrid u nënshkrua memorandumi i mirëkuptimit ndërmjet Albgaz dhe kompanisë spanjolle ENAGAS, për t'i hapur rrugë bashkëpunimit mbi një sërë projektesh të Qeverisë shqiptare në sektorin e gazit.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

“Po tërheqim çdo ditë e më shumë interesimin e kompanive më të njohura në Evropë e SHBA në rrugën e transformimit të Shqipërisë në një pikë të rëndësishme hyrje e shpërndarjeje të gazit për gjithë rajonin”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat