Veliaj sërish kryetar i qarkut Tiranë për PS: Do vijojmë reformat për fitore të tjera

Shqipëria

Veliaj sërish kryetar i qarkut Tiranë për PS: Do vijojmë reformat për fitore të tjera

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 16:32
Erion Veliaj

Kryebashkiaku Erion Veliaj do të drejtojë Partinë Socialiste të Tiranës dhe për katër vitet e ardhshme. Ai ka marrë besimin e Kryesisë së Partisë Socialiste për të drejtuar socialistët e Tiranës. Gjatë një takimi në Njësinë 4 për zgjedhjen e drejtuesve të vendor, Veliaj tha se tashmë kanë në fokus zgjedhjet e ardhshme.

“Përpiqemi të jemi më mirë se gjithë të tjerët. Fati ynë i madh është që filozofia dhe mendimet e kryesisë, marrin vendime që na shtojnë. Fati ynë i madh që kundërshtarët tanë marrin vendime që i pakësojnë”, tha Veliaj.

Veliaj theksoi se socialistët po shtojnë forcat për një tjetër fitore në zgjedhjet e ardhshme vendore.

Në zgjedhjet parlamentare të një viti më parë, PS fitoi siguroi 18 mandate në qarkun e Tiranës duke marë edhe bastione të demokratëve ndër vite. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat