E kishte mbushur kabinën e kamionit me kokainë, vihet në praga shqiptari në Itali

Shqipëria

E kishte mbushur kabinën e kamionit me kokainë, vihet në praga shqiptari në Itali

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 08:09
Foto ilustrim

Pasi ndalimit për kontroll në autostradën Brenner, policia ka gjetur në kabinën e një kamioni që drejtohej nga një shqiptar 34 kilogram kokakinë.

Shqiptari me banim në Itali, u arrestua dhe ndodhet në burgun e Bolzanos.

Seanca për vërtetimin e arrestit do të mbahet të mërkurën.

Sipas medieve italiane droga nuk ishte destinuar për tregun e Tirolit të Jugut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat