​957 raste të reja me COVID në Shqipëri

Shqipëria

​957 raste të reja me COVID në Shqipëri

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 17:44
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 957 raste të reja me koronavirus nga 2.418 testime dhe fatmirësisht asnjë humbje jete.

Sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë në 24 orët e fundit u shëruan 1.010 qytetarë të tjerë.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 26 pacientë./A2

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat