Rama takohet me Erdoganin në Turqi

Shqipëria

Rama takohet me Erdoganin në Turqi

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 13:49
Pamje nga takimi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se ka takuar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan, gjatë qëndrimit në Ankara.

Vëllazëror, e ka cilësuar Rama takimin me Recep Tayip Erdogan, me të cilin siç thotë, diskutuan për projekte konkrete për përballimin e sfidave të kohës.

”Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”, ka shkruar Rama.

Vijon...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat