“Do të ndodhë shumë shpejt”, Meta: Tirana do të jetë në krye të shembjes së tiranisë dhe korrupsionit

Shqipëria

“Do të ndodhë shumë shpejt”, Meta: Tirana do të jetë në krye të shembjes së tiranisë dhe korrupsionit

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 22:46
Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një postim në Facebook lajmëron se Tirana do të jetë në krye të shembjes së tiranisë dhe korrupsionit.

Postimi vjen vetëm pak orë pasi Meta zhvilloi mbledhjen e parë si kryetar i Partisë së Lirisë me strukturat e kësaj force politike në kryeqytet.

Sipas Metës, shembja e korrupsionit, pabesisë dhe mashtrimit do të ndodhë shumë shpejt.

“Tirana do të jetë në krye të shembjes njëherë e përgjithmonë të tiranisë së korrupsionit, babëzisë, arrogancës, mashtrimit dhe pabesisë. Nuk është çështje vitesh, as muajsh. Do të ndodhë shumë shpejt!”, shkruan ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat