Plagosja e punonjësit të IMT-së/ Reagon Erjon Veliaj: Ta harrojnë se kriminelët ordinerë do ndalin zhvillimin e qytetit!

Shqipëria

Plagosja e punonjësit të IMT-së/ Reagon Erjon Veliaj: Ta harrojnë se kriminelët ordinerë do ndalin zhvillimin e qytetit!

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 22:46
Kryebashiaku Erjon Veliaj

Kryebashiaku Erjon Veliaj ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në kryeqytet, ku u plagos një punonjës i IMT-së, teksa ishte në krye të detyrës.

Përmes një mesazhi në Twitter, Veliaj i uroi shërim të shpejtë Ilirjan Gavellit, ndërsa i bëri thirrje organeve të drejtësisë që të jenë të rrepta me kriminelët që ngrenë dorën për shkak të detyrës.

REAGIMI I ERJON VELIAJ

Sherim te shpejte Ilirianit tone te IMT pas plagosjes ne krye te detyres per infrastrukturen nga nje person me precedent penal, tashme ne pranga! I kerkoj organeve te drejtesise rreptesi maksimale per kriminelin qe ngre dore per shkak te detyres ndaj punonjesve te shtetit! Prej 7 vitesh Bashkia e Tiranes nuk eshte terhequr nga ASNJE projekt publik – as nga presidentet e lojtur, as nga rrugacet me famekeq te vendit! Ta harrojne se e ndalin dot zhvillimin e qytetit si kriminelet ordinere ashtu dhe ordineret e politikes qe frymezojne dhunen! Jam me i bindur se kurre se shumica morale dhe e ndershme e qytetit – qe as zapton e as dhunon – e do progresin dhe refuzon t’i nenshtrohet dhunes se rruges e asaj politike! Ndaj dhe jam me i vendosur se kurre t’i coj gjer ne fund punet per nje Tirane qe nuk ndalet! #BASHKE

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat