Begaj vizitën e parë zyrtare në Kosovë/ Zbardhet agjenda

Shqipëria

Begaj vizitën e parë zyrtare në Kosovë/ Zbardhet agjenda

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 11:01
Bajram Begaj

Presidenti Bajram Begaj do të zhvillojë vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë.

Presidenca në faqen e saj zyrtare ka zbardhur axhendën e Begajt në Prishtinë.

Vizita e presidentit do të nis në datën 15 gusht në orën 10:00, ku do të pritet me ceremoni zyrtare nga homologia e tij Vjosa Osmani.

Dy presidentët do të zhvillojnë takim “kokë më kokë” dhe më pas në orën 11:50 do të dalin në konferencë të përbashkët për media.

Ndërsa në orën 12:15, Begaj do të zhvillojë një takim edhe me kreun e Kuvendit Glauk Konjufca.

Në orën 13:00 presidenti i Shqipërisë do të takohet me kryeministrin Albin Kurti.

Ndërsa në datën 16 gusht, Begaj do të zhvillojë takim me disa nga krerët e partgive politike në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat