Plumba punonjësit të IMT në Tiranë, zbardhet dëshmia: U përlesha me autorin, vinte era alkool. Muça nuk pendohet që e qëlloi

Shqipëria

Plumba punonjësit të IMT në Tiranë, zbardhet dëshmia: U përlesha me autorin, vinte era alkool. Muça nuk pendohet që e qëlloi

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 12:24
Qani Muça

Abc ka zbardhur dinamikën e ngjarjes të ndodhur më 12 gush në Tiranë ku Ilirjan Gavelli, punonjës IMT-je u plagos nga Qani Muça.

Mësoht se Prokuroria ka kërkuar “arrest me burg” për Muçën.

Në dëshminë e tij punonjësi i IMT-së, Ilorjan Gavelli është shprehur: Po largoheshim kur Qemali më shau dhe nxori pistoletën. U hodha për t’ia marrë armën dhe më qëlloi dy herë. Kur u përlesha me Muçën për t’i marrë armën vinte era alkool, ishte i dehur.

Qani Muça qëlloi 2 herë drejt inspektorit të IMT, ndërsa njëri nga plumbat kapi në një makinë të parkuar.

Sakaq, gruaja e Qani Muçës ka deklaruar se nuk e dinte që burri kishte armë.

“Nuk kisha dijeni që burri mbante armë”, ka thënë ajo.

Ndëra autori i ngjarjes, Muça nuk ka shprehur aspak pendesë për atë që k ndodhur.

Ai ka deklaruar: Këta (Inspektorët e IMT) duhen vrarë të gjithë se janë kriminelë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat