Kthimi në shtëpi! Trafik kilometrik në Elbasan-Tiranë

Shqipëria

Kthimi në shtëpi! Trafik kilometrik në Elbasan-Tiranë

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 20:14
Foto ilustrim

Kthimi në shtëpi ka bërë që të krijohet trafik kilometrik në autostradën Elbasan-Tiranë.

Radha e makinave nuk dihet saktësisht se sa është, por prej më shumë se një ore, drejtuesit e mjeteve ndodhen në këtë trafik të rënduar, që shihet edhe në foto.

Nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar trafikun e mjeteve. Paraprakisht thuhet se mund të jetë një kthim i pushuesve nga jugu, apo hyrja e emigrantëve në vendin tonë.

Gjatë ditës së premte, në pikën kufitare të Kakavijës u regjistruan 5795 persona në hyrje dhe 3632 në dalje. Mijëra të tjera kanë hyrë të shtunën dhe sot.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat