“Edukimi në rrezik”/ Berisha takim me arsimtarët

Shqipëria

“Edukimi në rrezik”/ Berisha takim me arsimtarët

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 17:16
Sali Berisha

Kreu i PD Sali Berisha do të zhvillojë pasditen e sotme një takim me arsimtarët.

Berisha në një postim në Facebook shprehet se edukimi është në rrezik, ndërsa ka parashtriar edhe disa çështje që do të diskutohen.

“Të dashur miq,

Ju ftoj të më ndiqni sot në orën 19.00 teksa bisedoj me mësues e ekspertë të arsimit parauniversitar mbi sfidat dhe problematikat e shkollave dhe stafeve pedagogjike shqiptare, politizimin e arsimit dhe rrezikun që droga paraqet për fëmijët në shkolla”, shkruan Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat