Arrestohet ‘skifteri’ 27-vjeçar nga Vora, i mori me dhunë varësen nga qafa një qytetari

Shqipëria

Arrestohet ‘skifteri’ 27-vjeçar nga Vora, i mori me dhunë varësen nga qafa një qytetari

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 11:06
Foto ilustrim

Një 27-vjeçar është vënë në pranga nga policia në Tiranës pasi i ka vjedhur me dhunë varësen një qytetari.

Në lidhje me ngjarjen, procedohet në gjendje të lirë edhe babai i tij.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vorë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, ndaluan me iniciativë shtetasin J. C., 27 vjeç, banues në Vorë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, pasi dyshohet se i ka vjedhur me dhunë varësen, nga qafa, shtetasit O. S.

Në vijim, shtetasi A. S. (babai i O. S.), me vetëgjyqësi, ka goditur me grushte 27-vjeçarin, si dhe ka dëmtuar nga pakujdesia, automjetin e parkuar të një shtetasi tjetër.

Në përfundim të veprimeve u referuan materialet në Prokurori për shtetasin A. S., 47 vjeç, banues në Vorë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat