​Ministrja Balluku, thirrje qytetarëve: Shmangni ndriçimin e panevojshëm kur nuk jeni në shtëpi

Shqipëria

​Ministrja Balluku, thirrje qytetarëve: Shmangni ndriçimin e panevojshëm kur nuk jeni në shtëpi

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 11:28
Belinda Balluku

Kriza e energjisë elektrike duket se po prek edhe Shqipërinë. Ministrja Belinda Balluku ka dhënë një mesazh drejtuar qytetarëve për kursimin e energjisë elektrike.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Balluku u bën thirrje qytetarëve që të shmangin ndriçimin e panevojshëm kur nuk janë në shtëpi.

“Kursimi i energjisë elektrike në ditët e sotme, në kushtet e një krize botërore, është detyrë për çdo qytetar. Përpara se të dilni nga shtëpia, sigurohuni që të gjitha dritat të jenë të fikura. Shmangni ndriçimin e panevojshëm kur nuk jeni në shtëpi”, shkruan Balluku.

Edhe Kryeministri Rama deklaroi më 29 korrik se kriza energjitike ka prekur të gjithë botën, duke theksuar se do jetë tepër e vështirë për Shqipërinë që të gjejë sasinë e nevojshme për të përballuar të gjitha nevojat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat