Grabitet argjendaria në qendër te Lezhës! Grabitësit largohen të pashqetësuar

Shqipëria

Grabitet argjendaria në qendër te Lezhës! Grabitësit largohen të pashqetësuar

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 21:07
Foto ilustrim

Një dyqan argjendarie është grabitur mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:45 ne rrugën Luigj Gurakuqi, vetëm 100 m larg Komisariatit te Lezhës. Grabitësi ka qene me një motor dhe ne koke mbante një skafandë dhe ka hyre menjëherë ne argjendari dhe ka arritur te marre disa sende me vlere.

Megjithëse dyqani ndodhej ne rrugën kryesore dhe ne një kohe lëvizjesh te qytetareve, grabitësi nuk e kane menduar dy here për te vepruar. Pavarësisht se pronari i ndoqi dhe u përplas me te fizikisht jashtë dyqanit, i riu mundi ti shmangej pronarit dhe mori menjëherë motorin duke u larguar prej aty.

Pronari njoftoi menjëherë policinë e cila nisi hetimet, por nuk e ka bere te ditur rastin pasi behej fjale për një ngjarje te pazakonte ne qytetin e Lezhës dhe ne një periudhe me fluks lëvizjesh.

Deri me tani nuk është arritur te identifikohet autori qe kane qene i maskuar, ndërsa policia ka marre disa kamera vëzhgimi dhe po i analizon ato për te arritur ne identifikimin dhe kapjen e autorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat