Këshilli Kombëtar i PD miraton auditin për financat e partisë në 2017-n, shtyn votimin për primaret

Shqipëria

Këshilli Kombëtar i PD miraton auditin për financat e partisë në 2017-n, shtyn votimin për primaret

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 20:27
Sali Berisha

Partia Demokratike mblodhi Këshillin Kombëtar mbrëmjen e së hënës për të votuar auditimin për financat e partisë në zgjedhjet e 2017-s si dhe për primaret.

Pas përfundimit të mbledhjes Këshilli Kombëtar ka votuar ngritjen e auditimit për financat e partisë në zgjedhjet e 2017-s, ndërsa ka shtyrë votimin për primaret, pasi ende nuk është vendosur mënyra.

Ndërkohë që anëtarët që do të bëjnë auditimin e financave të partisë janë:

Ledina Mandia – kryetare

Florion Mima – Anëtar

Edmond Spaho – Anëtar

Enno Bozdo – Anëtar

Aldo Bumçi – Anëtar

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat