Tentoi të strehonte emigrantët në banesën e tij, vihet në pranga 42-vjeçari

Shqipëria

Tentoi të strehonte emigrantët në banesën e tij, vihet në pranga 42-vjeçari

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 15:12
Foto ilustrim

Një 42-vjeçar është vënë në pranga, pasi tentoi të strehonte në banesën e tij pesë emigrantë të paligjshëm.

Autori me iniciale E. S., banues në Vlorë, u kap në lagjen “Osman Haxhiu” duke shoqëruar për në banesën e tij emigrantët.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Hosting”, 42-vjeçari do t’i ndihmonte për të kaluar kufirin kundrejt fitimit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat