Po udhëtonte me 20 kg kokainë, arrestohet korrieri shqiptar në Itali

Shqipëria

Po udhëtonte me 20 kg kokainë, arrestohet korrieri shqiptar në Itali

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 09:48
Foto ilustrim

Autoritetet e Guarda di Finanza kanë zbuluar 20 kg kokainë gjatë një kontrolli të kryer në auotostradën e Foggia.

Mediat e huaja shkruajnë se patrulla e Fiamme Gialle ndaloi një automjet me targa gjermane shofer  i së cilës ishte një shqiptar.

Pas përfundimit të kontrollit autoritetet kanë sekuestruar drogën dhe arrestuan korrierin shqiptar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat