“Përbetoheshit për virgjërinë e Lulit”/ Rama ironizon PD-në për financimet ruse: Mos u nxitoni me deklarata se ka akoma

Shqipëria

“Përbetoheshit për virgjërinë e Lulit”/ Rama ironizon PD-në për financimet ruse: Mos u nxitoni me deklarata se ka akoma

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 18:27
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është i bindur se Partia Demokratike ka pranuar financime ruse dhe këtë fakt, thekson ai, Sali Berisha e di më së miri.

Më herët, në një deklaratë për mediet, Berisha theksoi se në arkën e PD-së nuk ka hyrë apo dalë asnjë qindarkë nga paratë ruse. “I vetmi koment për Lulzim Bashën është të bëjë transparent problemin e fondeve ruse. Kjo është shumë serioze”, tha ai.

Ndërkohë, Rama nga kuvendi e cilësoi këtë deklaratë një tallje të madhe, ndërsa tha se ish-kryeministri po ndryshon qëndrim.

“Kjo tallje e madhe nuk ka për t’ju ecur. Kur kjo çështje u bë publike, nuk do të kishit bërë betime dhe përbetime për virgjërinë e Lulit. Nuk do do të kishte qenë ‘non grata’ juaj që s’do të nxirrte çarçafin e bardhë të virgjëreshës që mbani në krye.

Që PD është financuar me para ruse, kjo është botërisht e njohur. Fakt i mohuar kategorikisht nga ju, se unë nuk e kam dëgjuar nga ju atëherë. Atëherë fjalimi juaj ishte komplet tjetër”.

Kush na thoshte mos ma prekni Lulin, pyet Rama.

“Jo vetëm që kanë hyrë në dijeninë e plotë të një grushti njerëzish, një grusht që është ndarë në dy duar tani. Por ka më shumë se aq. Unë do t’ju sugjeroja të mos nxitoni me deklarata që do t’ju bien prapë ndesh. Ju se keni problem se s’keni lidhje me të vërtetën. Se keni problemin t’i rrëmoni të gjitha, për sa kohë që keni njerëz që ju vijnë nga pas qorrazi dhe janë gati për t’i shpallur luftë botës”, u shpreh kryeministri më tej.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat