Financimet ruse, Balla-Berishës: Çoje në prokurori Lulin, por ti nuk je burrë

Shqipëria

Financimet ruse, Balla-Berishës: Çoje në prokurori Lulin, por ti nuk je burrë

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 21:02
Berisha, Balla

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, ka replikuar me kryedemokratin Sali Berisha, për financimet ruse në PD.

Ndërkohë që Berisha akuzoi socialistët se morën në mbrojtje Bashën, Balla i kujtoi kryedemokratit se ishte PS ajo që kallëzoi penalisht ish-kryetarin e PD në prokurori, por dosja u mbyll nga një prokuror i cili sot është jashtë sistemit nga vettingu.

Ai ftoi Berishën që nëse ka prova të reja le ta denoncojë sërish në prokurori Lulzim Bashën.

“Luli është i joti jo i imi Sali. Tani që të doli Luli nga vatha ti thua ju e mbroni, ne që e kallëzuam. Po je burrë Sali çoje Lulin në prokurori, por ti nuk ke qenë asnjëherë burrë”, tha Balla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat