Alibeaj nuk e “njeh” Berishën: Presidenti Begaj më ftoi mua si përfaqësues të PD-së

Shqipëria

Alibeaj nuk e “njeh” Berishën: Presidenti Begaj më ftoi mua si përfaqësues të PD-së

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 19:47
Alibeaj, Berisha

Pas takimit me presidentin Begaj, deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj bëji me dije se ai është autoriteti drejtues në Partinë Demokratike aktualisht.

I pyetur nga gazetarët se më herët ishte ftuar në presidencë edhe Oerd Bylykbashi nga Rithemelimi, Alibeaj u shpreh se ai është ftuar si përfaqësues i PD-së.

Alibeaj: E pyeta presidentin dhe ai më tha që më ka ftuar në përfaqësuesin e PD-së. Pastaj presidenti mund të thërrasë kë të dojë në presidencë. Të tjerat mund t’i nxirrni vetë pastaj.

Alibeaj tha edhe se i ka kërkuar presidentit Begaj që të vendosë sa më shpejt datën e zgjedhjeve lokale mes periudhës 15 prill dhe 15 maj 2023.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat