Mbledhja Shqipëri-Kosovë sjell Bashën në Kuvend pas disa kohësh mungesë

Shqipëria

Mbledhja Shqipëri-Kosovë sjell Bashën në Kuvend pas disa kohësh mungesë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 10:49
Lulzim Basha në Kuvend

Mbledhja e parë e përbashkët Shqipëri-Kosovë ka sjellë ditën e sotme në Kuvend edhe ish-kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Ish-kreu i të djathtëve shihet i ulur bashkë me ligjvënës të tjerë të Partisë Demokratike ndërsa në Parlament sapo ka nisur seanca e përbashkët në prag të 110-vjetorit të Pavarësisë.

Kujtojmë se Basha ka munguar kryesisht në seancat plenare që prej daljes së informacioneve se PD kur drejtohej nga ai ka marrë financime nga Rusia.

Ish-kryedemokrati ka qenë prezent për herë të fundit në Parlament një mesnatë për të votuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat