Mbledhja e Komitetit Parlamentar BE-Shqipëri, Balla: Rruga europiane e Shqipërisë interesi ynë kombëtar

Shqipëria

Mbledhja e Komitetit Parlamentar BE-Shqipëri, Balla: Rruga europiane e Shqipërisë interesi ynë kombëtar

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 21:44
Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në takimin që u zhvillua mes Kuvendit të Shqipërisë dhe Parlamentit Europian, në kuadër të Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asocijimit BE-Shqipëri.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se gjithmonë takimi vjetor mes Kuvendit të Shqipërisë dhe Parlamentit Europian, është një mundësi e mirë për të miratuar së bashku një dokument të përbashkët rekomandimesh, si në indikator i domosdoshëm i dialogut konstruktiv mes palëve.

Sipas Ballës rruga europiane e Shqipërisë është interesi ynë kombëtar dhe të gjithë duhet të japim kontributin në realizimin e kësaj aspirate.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Gjithmonë takimi vjetor mes Kuvendit të Shqipërisë dhe Parlamentit Europian, është një mundësi e mirë për të miratuar së bashku një dokument të përbashkët rekomandimesh, si në indikator i domosdoshëm i dialogut konstruktiv mes palëve. Rruga europiane e Shqipërisë është interesi ynë kombëtar dhe të gjithë duhet të japim kontributin në realizimin e kësaj aspirate.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat