Drejt Britanisë me gomone, kapen 12 shqiptarë të tjerë në Belgjikë

Shqipëria

Drejt Britanisë me gomone, kapen 12 shqiptarë të tjerë në Belgjikë

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 23:17
Foto ilustrim

Dymbëdhjetë shqiptarë  u kapën në Belgjikë teksa po udhëtonin me gomone drejt Britanisë.

Ata u arrestuan, nga autoritetet belge.

Gjithashtu u arrestuan dhe dy burra nga Basingstoke në Hampshire të cilët po i ndihmonin emigrantët të kalonin në mënyrë të jashtëligjshme, thuhet në një njoftim të National Crime Agency (NCA).

Oficerët e NCA-së arrestuan gjithashtu një anëtar të tretë të dyshuar të grupit të cilësuar si kriminal në Aylesbury, Buckinghamshire. Më pas ai u la i lirë nën hetim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat