Primaret për Tiranën, Këlliçi dhe Alimehmeti shkojnë në balotazh

Shqipëria

Primaret për Tiranën, Këlliçi dhe Alimehmeti shkojnë në balotazh

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 08:21
Këlliçi dhe Alimehmeti

Pas numërimit të votave në të gjitha njesitë e Tiranës, rezulton që edhe kryeqyteti shkon në balotazh, sa i përket Primareve.

Belind Këlliçi e Ilir Alimehmeti janë dy kandidatët që do të shkojnë në balotazh.

Këlliçi ka arritur të marrë 4040 vota, ndërsa Alimehmeti 2196 vota.

I treti më i votuar është Gert Bogdani i cili ka 1819 vota.

Rezultatet e primareve për Tiranën:

Adriana Kalaja – 128 vota
Belind Këlliçi – 4040 vota
Enkelejda Fejzo – 66 vota
Fatmir Merkoçi – 35 vota
Gerti Bogdani – 1819 vota
Ilir Alimehmeti – 2196 vota
Julian Deda – 157 vota
Të pavlefshme – 29 vota

Votues gjithsej – 8470

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat