Moti për ditën e sotme

Shqipëria

Moti për ditën e sotme

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 07:23
Foto ilustrim

Ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti kryesisht do jetë i vranët me intervale të pakta kthjellimi.

Parashikohen reshje shiu te vazhdueshme me intensitet mesatar. Në Veri dhe në ultësirën perëndimore reshje shiu me intensitet të lartë në formën e rrebesheve.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – juglindje me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësinë e tufanit 10-12 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat