Gjendet i pajetë një 70-vjeçar në Pogradec

Shqipëria

Gjendet i pajetë një 70-vjeçar në Pogradec

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 10:17
Foto ilustrim

Një 70-vjeçar është gjetur i pajetë të shtunën rreth orës 06:30, në lagjen nr.4 në Pogradec.

Viktima e identifikuar si L. P. ishte  banues në Korçë. Nga këqyrja paraprake e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se i moshuari  mund të ketë ndërruar jetë nga shkaqe natyrale.

Ndërkaq, grupi hetimor është duke punuar për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të vdekjes.

“Më datë 04.02.2023, rreth orës 06:30, në lagjen nr. 4, Pogradec, në afërsi të tregut, është gjetur i pajetë shtetasi L. P., rreth 70 vjeç, banues në Korçë. Nga këqyrja paraprake e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ky shtetas mund të ketë ndërruar jetë nga shkaqe natyrale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të vdekjes”, thuhet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat