8 deputetët e PD përjashtohen për 10 ditë nga punimet e Kuvendit

Shqipëria

8 deputetët e PD përjashtohen për 10 ditë nga punimet e Kuvendit

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 14:42
Kuvendi i Shqipërisë

8 deputetë të Partisë Demokratike u përjashtuan për 10 ditë nga punimet e Kuvendit.

PS bëri këresë për 8 deputetët, Luçiano Boçi, Ina Zhupa, Albana Vokshi, Luan Baçi, Tritan Shehu, Ervin Salianji, Gazment Bardhi dhe Bledion Nallbati.

Për 6 të parët ky vendim u morr për shkak se bllokuan foltoren dhe godisnin tavolinat.

Duke mos lejuar  kolegët e tjerë të flisnin, ndërsa Bardhi dhe Nallbati ofenduan kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat