I akuzuar për vjedhje votash gjatë fushatës elektorale, Gjykata vendos datën kur do të jepet vendimi për Fredi Belerin

Shqipëria

I akuzuar për vjedhje votash gjatë fushatës elektorale, Gjykata vendos datën kur do të jepet vendimi për Fredi Belerin

Më: 30 maj 2023 Në ora: 14:24
Fredi Beleri

Në datë 1 Qershor Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit do të shqyrtojë kërkesën e Fredi Belerit për të masën e sigurisë. 

Shkalla e parë konfirmoi masën e vendosur në Vlorë, arrest me burg.

Beleri e ankimoi duke kërkuar lirinë. Tashmë fati i tij do të vendoset në 1 Qershor.

Aktualisht Beleri ndodhet në spital i shtruar pas problemeve me zemrën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat