Digjen shkurret në Fier, rrezikon të marrë flakë një banesë

Shqipëria

Digjen shkurret në Fier, rrezikon të marrë flakë një banesë

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 15:46
Foto nga vendi i ngjarjes

Një sipërfaqe me shkurre është djegur në Fier, duke rrezikuar një banesë.

Mësohet se zjarri ka rënë në lagjen “Një Maji” pranë Varrezave të Dëshmorëve.

Ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit. Mirëpo, fatmirësisht u arrit të shmangej falë ndërhyrjes së zjarrfikësve.

Ndërkohë e gjithë zona u mbulua nga tymi dhe hiri, duke shqetësuar banorët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat