Zjarr masiv në kodrat e fshatit Kraps në Fier, digjen qindra rrënjë ullinj

Shqipëria

Zjarr masiv në kodrat e fshatit Kraps në Fier, digjen qindra rrënjë ullinj

Më: 4 tetor 2023 Në ora: 14:53
Foto ilustrim

Një zjarr masiv ka perfshire mesditen e kesaj të marte kodrat e fshatit Kraps, në Fier duke djegur deri tani mbi 400 drurë ulliri , ndër ta edhe ullinj shekullorë.

Banorët e zonës kanë pikasur te paret zjarrin dhe kane lajmeruar sherbimet zjarrfikese.

Teksa kane nderhyre me kazma, lopata e degë për të shuar flakët.

Ata pohuan se një automjet zjarrfikës është dërguar tek zjarri dhe po lufton per venien nen kontroll te flakeve te cilat te favorizuara nga era e forte jane perhapur ne nje siperfaqe te gjere.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat