Panariti: Beogradi të heqë dorë nga ultimatumet - Bota Sot
Panariti: Beogradi të heqë dorë nga ultimatumet

Shqipëria

Panariti: Beogradi të heqë dorë nga ultimatumet

Më: 16 janar 2013 Në ora: 15:44

Qeveria e Beogradit duhet të heqë dorë nga ultimatumet që i bën shqiptarëve në Luginë të Preshevës. Kështu ka deklaruar Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Panariti, i cili duke komentuar zhvillimet e fundit pas ultimatumit të Beogradit për heqjen e lapidartit të UÇPMB-së, ka theksuar se të dyja palët duhet të zhvillojnë një dialog ku të përfshihet edhe një paketë e cila përmban të gjitha çështjet që ekzistojnë mes shqiptarëve të Luginës së Preshevës dhe Qeverisë së Beogradit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...