Ndeshja Serbi-Shqipëri, përleshje mes studentëve në Mal të Zi - Bota Sot
Ndeshja Serbi-Shqipëri, përleshje mes studentëve në Mal të Zi

Shqipëria

E martë, 20 nëntor 2018

Ndeshja Serbi-Shqipëri, përleshje mes studentëve në Mal të Zi

Më: 16 tetor 2014 Në ora: 09:52

Ndeshja Serbi-Shqipëri, veç festimeve, ka shkaktuar edhe incidente mes studentëve shqiptarë dhe malazezë pranë Podgoricës. Mediet vendase njoftuan se nga incidenti mes studentëve katër prej tyre u plagosën, një prej të cilëve mori ndihmë mjekësore.

Shqiptarët që jetojnë në Ulqin, Plavë dhe Tuz të Malit të Zi, dolën në rrugë mbrëmjen e 14 tetorit duke festuar për Shqipërinë.

Kjo erdhi pas ndërprerjes së ndeshjes Serbi-Shqipëri për shkak të reagimit të dhunshëm që solli prania e një flamuri të Shqipërisë Etnike. Flamuri tregonte hartën e Shqipërisë së Madhe, që përfshinte territorin e Republikës së Shqipërisë dhe të katër vendeve fqinje, Kosovës dhe pjesë të tjera të Serbisë, pjesë të Greqisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test