Ja shënimi që la Kerry në librin e përshtypjeve - Bota Sot
Ja shënimi që la Kerry në librin e përshtypjeve

Shqipëria

Ja shënimi që la Kerry në librin e përshtypjeve

Më: 14 shkurt 2016 Në ora: 13:00

Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerri, ka lënë mbresat e tij më të mira për mikpritjen në Tiranë. Në librin e përshtypjeve, që ndodhet në bibliotekën e Kryeministrisë, ai shkruan:

“Faleminderit popullit shqiptar për pritjen jashtëzakonisht zemërgjerë në vendin tuaj të bukur. Shtetet e Bashkuara janë shumë krenare për miqësinë tonë. Shqipëria është një aleate e shkëlqyer e NATO-s. Një partner në luftën kundër ekstremizmit dhe një mike e shkëlqyer.Përshëndetjet më të përzemërta, Xhon Kerri”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...