E denoncon Berisha, Emiljano Shullazi shoqërohet në polici - Bota Sot
E denoncon Berisha, Emiljano Shullazi shoqërohet në polici

Shqipëria

E denoncon Berisha, Emiljano Shullazi shoqërohet në polici

Më: 16 prill 2016 Në ora: 22:38

Pas denoncimit të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e së shtunës në Drejtorinë e Policisë, shtetasin Emiljano Shullazi.

Sipas ish-kryeministrit, ai ka karëcënuar kandidatët për rektor të Universitetit të Tiranës, Dhori Kule dhe Mynyr Koni.

Këta të dy kanë bërë denoncim në polici.

Dihen pak detaje për shoqërimin e Shullazit, por mësohet se ai është shoqëruar për t’u pyetur për ngjarjen.

Mesohet se forca policie kanë ushtruar kontroll edhe në banesën e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...