Krimet e Rënda: Tre prokurorë në “sitën” e vetingut - Bota Sot
Krimet e Rënda: Tre prokurorë në “sitën” e vetingut

Shqipëria

E diel, 21 tetor 2018

Krimet e Rënda: Tre prokurorë në “sitën” e vetingut

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 11:51
Prokuroria për Krime të Rënda

Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda është hedhur shoqëri për vetingun ndaj prokurorëve.

Sipas Ora News, në “sitën” e vetingut do të jenë prokurorët Gent Osmani, Besnik Muçi dhe Gent Trenova.

Osmani dhe Muçi kandidojnë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Trenova është zgjedhur anëtar i KED.

Komisionerët e vetingut do të hetojnë dosjet e Gent Trenovës kur mbante postin e prokurorit tek Krimet e Rënda.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test