Mesazhi i Lu: Asnjëherë mos kini frikë nga të pasurit ëndrra të mëdha - Bota Sot
Mesazhi i Lu: Asnjëherë mos kini frikë nga të pasurit ëndrra të mëdha

Shqipëria

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Mesazhi i Lu: Asnjëherë mos kini frikë nga të pasurit ëndrra të mëdha

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 14:39
Lu takohet me studentë universiteti nga Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë

Ambasadori Donald Lu takohet me studentë universiteti nga Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë, për një Meet America të veçantë në stendën e Ambasadës Amerikane në Panairin Kombëtar të Librit.  “Unë dua të bëhem diplomate sepse besoj se kështu mund të zgjidh problemet e botës në mënyrë paqësore,” i tha një vajzë Ambasadorit Lu, i cili i nxiti studentët që asnjëherë të mos kenë frikë nga të pasurit ëndrra të mëdha.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test