Gjosha në Sarajevë: Stabilitet nuk do të thotë të mbyllim sytë para realitetit - Bota Sot
Gjosha në Sarajevë: Stabilitet nuk do të thotë të mbyllim sytë para realitetit

Shqipëria

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Gjosha në Sarajevë: Stabilitet nuk do të thotë të mbyllim sytë para realitetit

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 15:44
Klajda Gjosha

Ish-ministrja e Integrimit dhe deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka marrë pjesë në tryezën e rrumbullakët për Ballkanin Perëndimor në Sarajevë. Përmes një statusi në Facebook, Gjosha thotë se gjatë diskutimit ka theksuar se duhet të jemi të kujdesshëm kur luajmë kartën e stabilitetit në rajonin tonë. Sipas Gjoshës, stabilitet nuk do të thotë të mbyllim sytë para realitetit, por do të thotë vëmendje me e madhe.

Statusi i Klajda Gjoshës:
Tryeze e rrumbullaket parlamentare mbi Ballkanin Perendimor ne Sarajeve, drejtuar nga Tanja Fajon dhe Knut Fleckenstein. Gjate diskutimit ishte me rendesi te theksoja se duhet te jemi te kujdesshem kur luajme karten e stabilitetit ne rajonin tone. Stabilitet nuk do te thote te mbyllim syte para realitetit por do te thote vemendje me e madhe ne funksionimin e shtetit te se drejtes, ne konsolidimin e demokracise, institucione funksionale dhe zgjedhje te lira dhe te ndershme!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test