Tmerri i bashkëshortëve, si u shpëtuan pas 6 orë ‘lufte’ me rrjedhën e tërbuar të lumit - Bota Sot
Tmerri i bashkëshortëve, si u shpëtuan pas 6 orë ‘lufte’ me rrjedhën e tërbuar të lumit

Shqipëria

Tmerri i bashkëshortëve, si u shpëtuan pas 6 orë ‘lufte’ me rrjedhën e tërbuar të lumit

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 09:59
Bashkeshortët Bajrami në Sarandë

Merr fund tmerri per bashkeshortet Bajrami ne Sarande, te mbetur mes ujit dhe ne pritje te ndihmes.

Gazeta  “Panorama” raporton se pas  6 ore perpjekjesh me ujin e terbuar te lumit Pavell, ne oren 02.00 te mengjesit te sotem nga forcat e Komisariatit te Policise Sarande eshte bere e mundur te shpetohen bashkeshortet Lulezim e Nevreze Barjami.

Mesohet se bashkeshortet kishin ngelur te izoluar ne fushen e Shalesit, ku ndodheshin me bagetite. Pas nderhyrjes se policise ata u nxorren shendoshe e mire, por bagetite nuk munden dot ti shpetonin. 60 keca te vegjel i mori rrjedha e lumit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test