52 vite burg për grupin e Lazaratit - Bota Sot
52 vite burg për grupin e Lazaratit

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

52 vite burg për grupin e Lazaratit

Më: 2 shkurt 2018 Në ora: 13:29
Foto ilustrim

52 vite burg në total ka dhënë Gjykata për Krimet e Rënda për të ashtuquajturin “Grupi i Lazaratit”.

Arbion Aliko është ai që ka marrë dënimin më të madh. 13 vite burg ka dhënë gjykata për të, ndërkohë që Gurgaz Skënderi është dënuar me 11 vite burg.

Nga 10 vjet burg janë dhënë për Erik Skënderin dhe Alfred Prokon, ndërsa Beqo Brahimi është dënuar me 8 vite.

Të pandehurit u shpallën fajtorë për ngjarjet e qershorit 2015, ku mbeti i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test