Asambleja e FSHF-së/ Sot, zgjidhet kreu i ri, ja programi - Bota Sot
Asambleja e FSHF-së/ Sot, zgjidhet kreu i ri, ja programi

Shqipëria

E diel, 18 nëntor 2018

Asambleja e FSHF-së/ Sot, zgjidhet kreu i ri, ja programi

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 08:55
Ilustrim

Dita e sotme është dita vendimtare pas një fushate të ndezur elektorale për të mësuar se cili do të drejtojë institucionin qeverisës të futbollit shqiptar për 4 vitet e ardhshme.

Në orën 9.00 në Hotel Adriatik, në Durrës, zhvillon punimet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Në këtë garë që pritet të jetë shumë e fortë dy janë rivalët krysorë Armand Duka e Bashkim Fino.

Presidenti aktual, Armand Duka, kërkon një mandat të pestë, duke u bazuar sipas tij në progresin e futbollit shqiptar nën drejtimin e tij. Nga ana tjetër sfidanti kryesor Bashkim Fino, një emër me mjaft peshë në arenën politike shqiptare, premton ndryshimin pas akuzave të forta ndaj drejtimit aktual dhe publikimit të shumë skandale financiare e shkeljeve ligjore nga ana e Dukës.

Asambleja e FSHF zgjedh sot kreun e ri,ja programi:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test