Hoxha: Edhe ministra të LSI do të thirren, çështja është sa shpejt - Bota Sot
Hoxha: Edhe ministra të LSI do të thirren, çështja është sa shpejt

Shqipëria

E martë, 16 tetor 2018

Hoxha: Edhe ministra të LSI do të thirren, çështja është sa shpejt

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 00:43
Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në "Arena", deklaron se do të thirren në prokurori edhe ish-ministra të Lëvizjes Socialiste për Integrim, ndërsa shton se vonimi i mos kalimit të reformës është i qëllimshëm.

Hoxha: Prokuroria ka një qëndrim tjetër, nga çka pasur më parë. Të gjithë ata prokurorë, kur ishte e përfshirë politika apo politikanë të rëndësishëm, dihej përfundim në favor të tyre.

Prokuroria i ka çuar fletë thirrje shumë ministrave apo drejtueseve. Në informacionet e mia, edhe ministra të LSI do të thirren, çështja është sa shpejtë. Problemi tani nuk është sa lekë ke marr por, ku dhe si do t’i fshehësh. Vonimi i mos kalimit të reformës është i qëllimshëm, pasi iu jep kohë këtyre të fshehin prova dhe stepin ata që duan të kapin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test