Nis Kuvendi, Alibeaj akuzon ministren e Drejtësisë për ekstradimin e financierit të Habilajve - Bota Sot
Nis Kuvendi, Alibeaj akuzon ministren e Drejtësisë për ekstradimin e financierit të Habilajve

Shqipëria

E martë, 16 tetor 2018

Nis Kuvendi, Alibeaj akuzon ministren e Drejtësisë për ekstradimin e financierit të Habilajve

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 10:33
Enkelejd Alibeaj

Ka nisur seanca e Kuvendit dhe deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ka marrë fjalën për të kërkuar shpjegime nga qeveria mbi ekstradimin e Nazer Seitit, financierit të grupit të Habilajve, nga Ministrja e Drejtësisë.

Alibeaj ka lëshura akuza për ministren Etilda Gjonaj duke thënë se ligji shqiptar e ndalon të ekstradohet një përson kur në Shqipëri ka një dosje hetimore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test