Alibeaj: Të ndryshojë ligjit për Kryeprokurorin, Marku u zgjodh pa vetting - Bota Sot
Alibeaj: Të ndryshojë ligjit për Kryeprokurorin, Marku u zgjodh pa vetting

Shqipëria

E premte, 19 tetor 2018

Alibeaj: Të ndryshojë ligjit për Kryeprokurorin, Marku u zgjodh pa vetting

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 12:44
Enkelejd Alibeaj

Në mbledhjen e përbashkët e Komisionit të Ligjeve dhe Këshilit të Legjislcionit të Kuvendit deputeti Enkelejd Alibeaj ka kerkuar që ekspertët të bëjnë një analizë të situatës pas zgjedhjes së Prokurores se Përkohëshme.

Deputeti demokrat Alibeaj ka kërkuar që të rrgullohet ligji per zgjdhjen e kryprokurorit dhe të zgjidhet një kryprokuror tjeter. Ai tha se Arta Marku u zgjodh pa vetting.

Sipas Alibeajt çeshtja është në linjë me standartet ndëkombëtare.

Ulsi Manja deputet i PS ka mbrojtur qëndrimin partisë së tij duke thënë se gjithçka është bërë në bazë të ligjeve.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test