Tragjike në Shqipëri, foshnja humb jetën prej fruthit - Bota Sot
Tragjike në Shqipëri, foshnja humb jetën prej fruthit

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

Tragjike në Shqipëri, foshnja humb jetën prej fruthit

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 14:26
ilustrim

Në Shqipëri është shënuar viktima e parë nga sëmundja e fruthit.

Mësohet se një foshnjë 8 muajshe nga Puka e cila ishte e shtruar në pediatrinë e QSUT-së ka humbur jetën.

Ajo ka pasur komplikacione të rënda në mushkri.

Sipas mjekëve foshnja ka pasur problemeve pneumonare dhe nuk mundi t'i shpëtojë vdekjes.

Uniformat e bardha të pediatrisë në QSUT shpjegojnë se janë 65 persona të prekur nga fruthi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test