Bora dhe shiu ‘pushtojnë’ Shqipërinë, ja çfarë pritet të ndodhë me motin ditët në vijim - Bota Sot
Bora dhe shiu ‘pushtojnë’ Shqipërinë, ja çfarë pritet të ndodhë me motin ditët në vijim

Shqipëria

E shtunë, 17 nëntor 2018

Bora dhe shiu ‘pushtojnë’ Shqipërinë, ja çfarë pritet të ndodhë me motin ditët në vijim

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 18:03
Ilustrim

Reshjet e dendura të shiut dhe borës kanë përfshirë vendin tonë ditën e sotme, ndërsa meteorologët parashikojnë se vendi do vazhdojë të jetë i ndikuar nga masat ajrore të ftohta.

“Meteoalb” bën me dije se reshjet do të pakësohen, por do të jenë prezente në pjesën më të madhe të vendit.

Parashikimi:

Mbetet me reshje me intensitet mesatar dhe rrallë-herë intensitet të lartë deri në mbrëmje ndërsa reshjet e dëborës gjatë pasdites dhe mbrëmjes përfshijnë të gjithë zonën malore. Gjatë natës reshjet pakësohen ndjeshëm në Veri dhe Qendër por mbeten prezente në ekstremin Jugor edhe orët e para pas mesnatës. E mërkurë, sërish me reshje të pakta në pjesën më të madhe të vendit, kryesisht në Jug dhe Qendër.

Temperaturat do të vijojnë të ulen me 2 – 3°C gjatë mëngjesit por mbeten thuajse konstante gjatë mesditës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test