“Kryeministri mbrojti Tahirin dhe la Shqipërinë jashtë Evropës” - Bota Sot
“Kryeministri mbrojti Tahirin dhe la Shqipërinë jashtë Evropës”

Shqipëria

E martë, 20 nëntor 2018

“Kryeministri mbrojti Tahirin dhe la Shqipërinë jashtë Evropës”

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 12:28
Saimir Tahiri dhe Edi Rama

Kreu i grupit parlamentar për LSI-në, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave  të deputetit gjerman në lidhje me drejtësinë në Shqipërisë dhe faktin që ajo duhet të jetë e njëjtë për të gjithë përfshirë këtu edhe zyrtarë...

Kreu i grupit parlamentar për LSI-në, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave  të deputetit gjerman në lidhje me drejtësinë në Shqipërisë dhe faktin që ajo duhet të jetë e njëjtë për të gjithë përfshirë këtu edhe zyrtarë të lartë. Ai preku çështjen e ish ministrit Saimir Tahiri për të cilin e konsideroi të pakuptimtë faktin që ende nuk i është hequr mandati i deputetit.

“Deputeti gjerman Thorsten Frei e tha shume shume qarte "duhej hequr pa diskutime imuniteti i Tahirit". Kryeministri u be bllok dhe e mbrojti bashke me te tijte Tahirin,duke u vendosur kunder Europes, Gjermanise dhe shqiptareve. Ky kryeminister e mbron me cdo mjet krimin dhe drogen, tani pas fjaleve te Frei kete e ka te qarte edhe shqiptari me i fundit. Kryeministri e la Shqiperine jashte Europes sepse Tahiri dhe droga jane kryesore kurse Shqiperia eshte pertej fundit per të. Kjo ka vetem nje emer tradheti e larte ndaj interesave strategjike te vendit”, shkruan Vasili.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test